Erősen lelassul idén a német építőipar teljesítménye a HDB prognózisa szerint: reálértékben számolva csak 1 százalékos növekedést vár a német országos építőipari szövetség a tavalyi 6,5 százalék után (nominálértéken 2,5, illetve 9,5 százalékról beszélt a HDB). A meglepően jó tavalyi teljesítmény több annál, mint hogy csak a válság éveiben, 2009−2010-ben elszenvedett veszteséget hozta volna be az ágazat − közölte a Reuters szerint Thomas Bauer, a HDB elnöke. Különösen erős volt a bővülés a lakásépítésben: itt nominálisan 14 százalékkal nőttek a bevételek − jelentette a HDB −, és várhatóan ez a szegmens húzza majd az ágazat egészét 2012-ben is. A lakásépítési boomot az is magyarázza, hogy tavaly már megerősödött a belső fogyasztás is a német gazdaságban, amely alapvetően exportvezérelten hagyta maga mögött a válságot a vártnál gyorsabban. Az utolsó negyedévben azonban már erősen romlott a befektetői hangulat, minden szektorban kemény lefékeződésre számítanak. Idén nehéz évre készül a német építőipar is − közölte Bauer −, mindenekelőtt a bizonytalan gazdasági környezet, a növekvő általános kockázatok miatt. A szövetség várakozásai szerint az építőipari foglalkoztatottak tábora nagyjából szinten marad, miután tavaly mintegy 18 ezer fővel, 734 ezerre emelkedett a létszám.
| Ágazat | 2011 | 2012 |
| Építőipar egésze | 2,5 | 9,5 |
| Lakásépítés | 6,0 | 14 |
| Kereskedelmi ingatlanok | 3,0 | 11 |
| Állami építkezések | 2,5 | 4,0 |
| *nominálértékben | ||
| Forrás: HDB |
