BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Németországban főleg lakást építettek

2012. január 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősen lelassul idén a német építőipar teljesítménye a HDB prognózisa szerint: reálértékben számolva csak 1 százalékos növekedést vár a német országos építőipari szövetség a tavalyi 6,5 százalék után (nominálértéken 2,5, illetve 9,5 százalékról beszélt a HDB). A meglepően jó tavalyi teljesítmény több annál, mint hogy csak a válság éveiben, 2009−2010-ben elszenvedett veszteséget hozta volna be az ágazat − közölte a Reuters szerint Thomas Bauer, a HDB elnöke. Különösen erős volt a bővülés a lakásépítésben: itt nominálisan 14 százalékkal nőttek a bevételek − jelentette a HDB −, és várhatóan ez a szegmens húzza majd az ágazat egészét 2012-ben is. A lakásépítési boomot az is magyarázza, hogy tavaly már megerősödött a belső fogyasztás is a német gazdaságban, amely alapvetően exportvezérelten hagyta maga mögött a válságot a vártnál gyorsabban. Az utolsó negyedévben azonban már erősen romlott a befektetői hangulat, minden szektorban kemény lefékeződésre számítanak. Idén nehéz évre készül a német építőipar is − közölte Bauer −, mindenekelőtt a bizonytalan gazdasági környezet, a növekvő általános kockázatok miatt. A szövetség várakozásai szerint az építőipari foglalkoztatottak tábora nagyjából szinten marad, miután tavaly mintegy 18 ezer fővel, 734 ezerre emelkedett a létszám.

Német építőipari termelés (változás, százalék)*
Ágazat 2011 2012
Építőipar egésze 2,5 9,5
Lakásépítés 6,0 14
Kereskedelmi ingatlanok 3,0 11
Állami építkezések 2,5 4,0
*nominálértékben
Forrás: HDB
Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet