BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az európai multik is buknak a válságon

Európa két nagy feldolgozóipari cége, a Philips és a Siemens is úgy tapasztalja, hogy ellenszélben kell folytatnia tevékenységét.

2012. január 10. kedd, 13:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Royal Philips Electronics NV üzemi nyeresége 45 százalékkal csökkent, a Siemens AG pedig arra figyelmeztette részvényeseit, hogy rosszabbak lettek kilátásai a két hónappal ezelőttihez képest - jelentette a Blommberg, megjegyezve, hogy a két nagy európai feldolgozóipari konglomerátum láthatóan a korábbinál is jobban megérzi a gazdasági válság hatását. Európa legnagyobb elektronikai gyártójának EBITA eredménye 500 millió euróra mérséklődött 2011 utolsó negyedében az egy évvel korábbi 913 millióról, míg a német gépipari óriás vezérigazgatója, Joe Kaeser azt nyilatkozta a Wall Street Journal Deutschlandnak, hogy hatmilliárd euró profitot előre jelző novemberi jóslatuk \"nagyon ambiciózus\", ezért keményen kell dolgozniuk, hogy be tudják váltani ígéretüket.

A Philips két fontos üzletága, a világítótest-gyártás és az egészségügyi berendezések gyártása gyengélkedésével indokolja a várttól elmaradt eredményt, a Siemens a gépipari beruházások visszaesését érzékeli. Az egészségügyben használatos berendezések piacán tapasztalt hanyatlás mindkét céget sújtja, mivel ennek a termékkörnek a legnagyobb európai gyártói. A holland vállalat egy számjegyű növekedést ért el ezen a téren Európában, míg az USA-ban sokkal jobban teljesített, a Siemensnél a diagnosztikai és a rákgyógyászati eszközök eladása esett vissza.

Elemzők szerint a káros fejlemények miatt a Philips lemondhat arról a céljáról, hogy 2013-ra eladásai 4-6 százalékos bővítése mellett 10-13 százalékra emelje EBITA rátáját. A Siemens már novemberben is csak 3-5 százalékos bevételnövekedést és stagnáló profitot jósolt. Rossz jel, hogy az adatok a Philips termékei iránti decemberi kereslet gyengeségét mutatják, azaz az ünnepi szezon sem hozta meg a várt ugrást az eladásokban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet