BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét kamatot vágott a román jegybank

2012. január 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elemzői várakozásokkal azonos mértékben, 25 bázisponttal, 5,75 százalékra csökkentette irányadó kamatát a román jegybank (BNR) csütörtökön. A kereskedelmi bankokra vonatkozó kötelezőtartalék-ráta változatlan szinten, 15, illetve 20 százalékon maradt. A BNR legutóbb november elején csökkentette 6,25 százalékról 6 százalékra az alapkamatot, azt megelőzően a ráta 2010 májusa óta változatlan volt. Az elemzők arra számítanak, hogy a monetáris tanács kitart kamatcsökkentő politikája mellett és az alapkamat márciusban 5,5 százalékra csökken. A szakemberek úgy vélik, a BNR 33 milliárd eurót meghaladó valutatartaléka elegendő lesz a lej árfolyamának stabilizálásához. A lej a régió egyik legstabilabb valutája, tavaly mindössze 2 százalékot veszített értékéből. Az infláció alakulását figyelembe véve a BNR lépése ésszerű, a világgazdasági helyzet tükrében ugyanakkor meglehet, hogy kissé elhamarkodott − véli Florian Libocor, a BRD-SocGen elemzője. Hozzátette: a jegybanki politika a lejben történő hitelezést igyekszik bátorítani, ehhez azonban egy újabb, legkevesebb 50 bázispontos csökkentésre volna szükség.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet