Bár január harmadikán egy nagy osztrák bank bécsi fiókjába még lehetett időpontot kérni negyedikére, a folyószámlát nyitni szándékozó honfitársaknak fel kell készülniük arra, hogy a következő két hét már be van táblázva. A külföldi lakossági ügyfeleknek előre egyeztetett időpontban, külön tárgyalóban van lehetőségük számlanyitásra, az előkészületeknél azonban a többórás online tudakozódás sem feltétlenül ad választ a felmerülő kérdésekre.
Magyar állampolgárként − bejelentett ausztriai lakcím híján − csak devizakülföldiként lehet folyószámlát nyitni, méghozzá a mérlegfőösszege alapján legnagyobb osztrák pénzintézetnél igen borsos, 130 eurós éves számlavezetési díjért (ez negyedévente esedékes). A devizabelföldieknek nyújtott választékhoz képest aránylag korlátozott a megtakarítási formák felhozatala: lekötött betétet például csak húszezer eurótól lehet igénybe venni. Értékpapírszámla nyitására is van lehetőség, amelyen többek közt befektetési jegyeket lehet elhelyezni, illetve elérhető a magyarok által közkedvelt látra szóló betétkönyv is. Az utóbbi hetekben fokozott érdeklődést tapasztaltak Magyarországról − mondta el lapunknak egy ügyintéző −, ám az elmúlt időszakban akadt jó pár görög ügyfél is.
