BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Féléves rekord dőlt az amerikai lakáspiacon

Novemberben 310 ezerről 315 ezerre nőtt az újlakás értékesítések (évesített) száma az Egyesült Államokban, és ezzel egy féléves rekord született. A szakértői konszenzus 313 ezer volt.

2011. december 23. péntek, 16:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai kereskedelmi minisztérium adatai szerint novemberben (évesítve) 315 ezer új lakás talált gazdára az Egyesült Államokban, ami féléves rekordnak számít, hiszen ennyi lakást legutóbb áprilisban (akkor 326 ezret) értékesítettek. Az értékesítések száma azonban így is jóval a válság kirobbanását megelőző szintek alatt tartózkodik.

<banner>
Novemberben leginkább a déli és a közép-nyugati területeken élénkült a kereslet - derül ki a tárca jelentéséből. Az októberi, eredetileg 307 ezres adatot 310 ezerre módosította a tárca. </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet