BUX 139324.79 1,23 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az erős frank Svájcnak is betett - Jöhet a recesszió

Olyan mértékben mérséklődött a kivitel, hogy akár az idei év végére és a jövő év elejére is visszaeshet a svájci gazdaság.

2011. december 11. vasárnap, 10:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Svájc recesszióba kerülhet a kormány mellett működő gazdasági államtitkárság vezető közgazdásza szerint.

Aymo Brunetti egy lapinterjúban elmondta, elképzelhető, hogy az idei év utolsó hónapjaiban, és a jövő év első negyedében visszaesés lesz a gazdaságban, vagyis két egymást követő negyedévben zsugorodhat a hazai össztermék, amit technikai értelemben vett recessziónak szoktak tekinteni. Mindamellett összességében jó állapotban a svájci gazdaság.

Az erős frank jelentősen mérsékelte az export bővülését Svájcban, így a GDP csupán 0,2 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben, és 1,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Ez a legkisebb növekedés 2009 első féléve óta, amikor a gazdaság zsugorodásban volt.

A második negyedévben még 0,5 százalékkal bővült a gazdaság az előző negyedévhez képest, és a teljesítménye 2,2 százalékkal haladta meg az egy évvel azelőttit. A svájci kormány idén 1,9 százalékos, jövőre 0,9 százalékos gazdasági növekedésre számít.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet