BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyonadó lehet a nyugdíjreform ára

2011. december 1. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint évi tízmilliárd eurót hozhatna az olasz büdzsének, ha a minisztériumi szakértők által javasolt keményebb verzió alapján nyúlnának hozzá a nyugdíjakhoz − derül ki a Corriere della Sera által megszerzett számításokból. Eszerint leállítanák az inflációs indexálást, felülvizsgálnák a különféle járulékfizetési privilégiumokat, illetve kiterjesztenék a járulékalapot, megemelnék a minimális korhatárt, amelynek elérésekor a letöltött 40 évi szolgálati idő után nyugdíjba lehet menni, az öregségi nyugdíjkorhatárt pedig a tervezett 2026 helyett akár már 2016-ban a fériaknak előírt 65 évre emelnék a nők számára is.
A nyugdíjreform csak az egyik eleme lesz annak a csomagnak, amelyet az Adnkronos hírügynökség szerint december 5-én visz szakértői kormánya elé Mario Monti; a miniszterelnök-gazdasági miniszter tegnap Brüsszelben már tájékoztatta kollégáit terveiről, de még nem árult el minden részletet. Kiszivárgott hírek szerint lehetséges, hogy a kormány bevezetheti a többször is szóba került vagyonadót: az exkormányfő pártja, a PdL állítólag már nem ellenzi, noha maga Silvio Berlusconi még mindig nemet mond rá. A másfél millió eurónál nagyobb vagyonokra kivetendő 2 ezrelékes sarc elfogadása a jobboldal részéről azért lenne fontos, mert a baloldali pártok ennek fejében támogatnák a nyugdíjakkal és a munkaerőpiaccal kapcsolatos megszorításokat.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet