Rutinszerűen ismét rekordot döntöttek az olasz kötvényhozamok a tegnapi aukción, amelyen összesen 7,5 milliárd euró értékben bocsátottak ki háromféle állampapírt. A 3,5 milliárd eurónyi hároméves lejáratú kincstárjegy (Btp) 7,89 százalékos hozammal kelt el, ez a legmagasabb 1996 óta, a 2,5 milliárd eurónyi tízéves lejáratú papírt 7,56 százalékos hozammal lehetett eladni, ilyenre 1997 óta nem volt példa. A maradékot kitevő nyolcéves kötvények hozama 7,28 százalék volt. Októberben rendre 4,93, 6,06, illetve 5,49 százalékos hozammal mentek a hasonló papírok. A lefedettség másfélszeres körül mozgott. Az olasz kincstár nagyon kielégítőnek nevezte az aukciót, amelyet némileg szokatlan módon a jegybank is közleményben értékelt, kiemelve a jó keresletet. A hét százalék fölötti hozamszintek elérése után Írország vagy Portugália korábban már európai mentő csomagért folyamodott; a Reutersnek nyilatkozó elemzők most arra emlékeztettek, hogy idén már csak egy kisebb olasz kötvényaukció lesz december közepén, addigra pedig ki kell derülnie, mi lesz egyáltalán az eurózónával.
