BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állja a csapásokat az olasz kötvénypiac

2011. november 30. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rutinszerűen ismét rekordot döntöttek az olasz kötvényhozamok a tegnapi aukción, amelyen összesen 7,5 milliárd euró értékben bocsátottak ki háromféle állampapírt. A 3,5 milliárd eurónyi hároméves lejáratú kincstárjegy (Btp) 7,89 százalékos hozammal kelt el, ez a legmagasabb 1996 óta, a 2,5 milliárd eurónyi tízéves lejáratú papírt 7,56 százalékos hozammal lehetett eladni, ilyenre 1997 óta nem volt példa. A maradékot kitevő nyolcéves kötvények hozama 7,28 százalék volt. Októberben rendre 4,93, 6,06, illetve 5,49 százalékos hozammal mentek a hasonló papírok. A lefedettség másfélszeres körül mozgott. Az olasz kincstár nagyon kielégítőnek nevezte az aukciót, amelyet némileg szokatlan módon a jegybank is közleményben értékelt, kiemelve a jó keresletet. A hét százalék fölötti hozamszintek elérése után Írország vagy Portugália korábban már európai mentő csomagért folyamodott; a Reutersnek nyilatkozó elemzők most arra emlékeztettek, hogy idén már csak egy kisebb olasz kötvényaukció lesz december közepén, addigra pedig ki kell derülnie, mi lesz egyáltalán az eurózónával.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet