BUX 137921.68 -1,13 %
OTP 44250 -1,49 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végtörlesztés miatt alkudoznak az oroszok

Az osztrák Volksbank kelet-európai leányvállalatait felvásárló orosz Szberbank árengedményt kér a magyarországi, veszteséget okozó végtörlesztés miatt.

2011. november 24. csütörtök, 11:08

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OAO Szberbank, Oroszország legnagyobb pénzintézete, amely megállapodott a Volksbank AG-vel az osztrák cég kelet-európai vállalkozásainak felvásárlásáról - kivéve a romániai céget -, árengedményt kérhet a portékára a magyarországi végtörlesztés miatt - jelentette a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva. Az orosz álláspont szerint a magyar intézkedés mérsékli a Volksbank-vállalkozások tőkéjét, ezért partnerének vagy tőkét kell emelnie vagy mérsékelnie kell az árat.

A hírügynökség egyik forrása szerint az utóbbi 15 százalékos csökkentést jelentene, azaz a szeptemberben kialkudott minimális vételárat 585 millió euróról 500 millióra vinné le. Az osztrák Der Standard napilap szerint a döntés a következő napokban megszülethet. A Volksbank szóvivője egyelőre annyit mondott, hogy szeretnék, ha partnerük tartaná magát a korábbi feltételekhez.

Az európai bankfelügyelet (EBA) júliusi stressztesztjén elbukott, idén 750 millió euró veszteséggel számoló osztrák pénzintézet egyebek mellett vagyoneladással igyekszik növelni tőkéjét. Ennek része a keleti terjeszkedés majdnem teljes feladása, amit az oroszok használnának fel arra, hogy betörjenek a régió piacára. A felek két hónapja a Volksbank-részlegek teljesítményétől függő, 585-645 millió eurós árban állapodtak meg, ami eleve kisebb a júliusiban kezdődött tárgyalások idején szóba került 670 milliónál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet