BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen túlteljesített a Deutsche Telekom

A Deutsche Telekom távközlési vállalat - a Magyar Telekom anyacége - 1,069 milliárd eurós adózott eredményt jelentett csütörtökön a harmadik negyedévről, ami 14,6 százalékkal több az egy évvel korábbi 933 milliónál, s ennél is jobban meghaladta az elemzők átlagosan 863 milliós várakozását.

2011. november 10. csütörtök, 08:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ennek dacára a cég nehéz gazdasági környezetről számolt be, fölemlítve, hogy több országban a kormány és a felügyeleti hatóság intézkedései is \"negatív következményekkel\" jártak. Ezért a csoport bevétele 6 százalékkal, 14,67 milliárd euróra csökkent a tavalyi harmadik negyedévi 15,601 milliárdhoz képest.

Az első kilenc hónapban a Deutsche Telekom adózott eredménye, 1,897 milliárd euró volt, 14,1 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál, a bevétele 6,8 százalékkal, 43,742 milliárd euróra csökkent. Az első kilenc hónapban 1,5 milliárd eurót lefaragtak a működés költségeiből.

A Deutsche Telekom számára rövidesen Európa lesz a fő bevételi forrás, miután jövőre befejezi amerikai részlege, a T-Mobile USA eladását 39 milliárd dollárért az AT&T-nek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet