A csatornának nyilatkozó forrásokat a társaság aukciós értékesítését végző befektetési bank kereste fel, hogy felmérje érdeklődésüket és kérjen tőlük ajánlati ársávot.
Az RGE alapítása óta nagy növekedésen esett át, immár több mint 85 főt foglalkoztat, bár még mindig veszteséges. Az eladási tájékoztató alapján a cég idén 14 millió dolláros bevételek mellett 2 milliós veszteséggel számol.
Ennek ellenére a növekedési tervek már merészebbek, jövőre 8, míg 2013-ra már 40 százalékos árbevétel bővülésre számít a társaság.
Kérdés azonban, hogy miben állhat a növekedés záloga, hiszen az ügyfelek zöme a források szerint nagyvállalat és nem tőzsdei befektető, így nem látszódnak körvonalazódni a lehetséges megrendelők falkái.
Ugyan az RGE és maga Roubini sem kommentálta az értesülést, az azért elgondolkodtató, ha a folyamatosan világvégét, de legalábbis újabb pusztító recessziót jósló közgazdász is eladja a nevét viselő céget.
