BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltőkésítenek a spanyol bankok

2011. október 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Spanyolország befejezte bankjai feltőkésítésére indított programjának kidolgozását, valamint átveszi a gyengélkedő Novacaixagalicia, Catalunyacaixa és Unnim takarékbankok feletti ellenőrzést is − mondta a spanyol jegybank elnöke pénteken. Miguel Angel Fernandez Ordonez a program ismertetése kapcsán tartott sajtóbeszélgetésen felszólította az európai döntéshozókat, hogy kettőzzék meg az adósságválság leküzdésére tett erőfeszítéseiket, amely komoly nyomás alatt tartja a régió bankjait − írta a Wall Street Journal. A spanyol bankok összességében 13,39 milliárd euróval (18,21 milliárd dollárral) növelik majd alaptőkéjüket, hogy megfeleljenek a kormányzat által korábban rögzített új tőkemegfelelési elvárásoknak. Az összeg kissé alacsonyabb a központi bank által korábban 15,15 milliárd euróra becsült értéknél. A pénzintézetek tőkeemelésük során 5,84 milliárd eurót vonnak majd be magánbefektetőktől, míg 7,55 milliárdot  az állami tulajdonú bankkonszolidálási alaptól szerzik be. A jegybankelnök elmondása szerint azonban a spanyol bankrendszer elegendő tőkével rendelkezik ahhoz, hogy a legutóbbi uniós stresszteszt legrosszabb forgatókönyve által feltételezett helyzetet is átvészeljék.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet