BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mást árulnak a multik Közép-Európában?

2011. április 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb európai élelmiszer-ipari cégek rossz minőségű termékeket adnak el Kelet-Közép-Európában ugyanabban a csomagolásban, mint amivel a jobb minőségűeket nyugaton − állítja az Euractiv szerint a szlovák fogyasztóvédelmi szövetség.

A fogyasztóvédők számos nyugat- és közép-európai országban vettek mintákat a boltokban kapható élelmiszerekből, és a laboratóriumi vizsgálatok után úgy találták, hogy az ugyanúgy csomagolt termékek tartalma gyakran egészen különböző.

A tesztbe bevont Coca-Cola, a Kotányi fűszerek, a Nascafé Gold, a Jacobs Krönung és a Tschibo kávék, valamint a Milka csokoládék közül egyedül utóbbiak minősége volt ugyanolyan az összes tesztelt országban.

Hiába állt elő az Európai Bizottság 2008-ban egy új jogszabállyal, amely az élelmiszerek összetevőivel kapcsolatos pontos információk megosztását írja elő, ennek érvényesítése alapvetően a nagyvállalatok önszabályozására van bízva, amelyek a jelek szerint nem feltétlenül érdekeltek a szabályok betartásában.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet