A romániai érdekeltséggel bíró német vállalkozók arra is panaszkodnak, hogy a állami közbeszerzések nem elég transzparensek - figyelmeztette a román miniszterelnököt Angela Merkel.
A német kancellár kedden érkezett Bukarestbe, ahol Emil Boc román kormányfő mellett Traian Basescu államfővel is találkozott. A találkozó során Merkel felszólította a román kormányt, hogy gyorsítsák fel a kommunizmus idején a német kisebbségtől elkobozott ingatlanok visszaszolgáltatásának folyamatát. Hozzátette: az erdélyi német evangélikus-lutheránus egyház mintegy ezer restitúciós igényéből mindeddig csak 400 teljesült.
Merkel szerint Románia jövő márciusi, a schengeni-övezethez történő csatlakozását semmi sem veszélyezteti, ám ehhez elengedhetetlen a keleti országhatár biztonságának megerősítése, valamint a határon burjánzó korrupció felszámolása.
A sajtótájékoztatót követően Angela Merkel Kolozsvárra utazik, ahol a Babeº-Bolyai Tudományegyetem díszdoktorává avatják.
