BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra kátyúban a román nyugdíjreform

2010. október 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Visszaküldi a parlamentnek a nyugdíjtörvényt a román államfő, Traian Basescu szerint ugyanis méltatlan az új jogszabályban megállapított, a nőkre és a férfiakra egyaránt érvényes 65 éves nyugdíjkorhatár. Basescu a törvényhozókat arra kérte, hogy a nők nehéz helyzetére való tekintettel csökkentsék 63 évre a nyugdíjkorhatárt. A sokat vitatott új jogszabály a tervek szerint megszünteti majd a kiváltságokat és csökkenti a nyugdíjak közötti különbségeket, felére, azaz 3-3,5 milliárd euróra mérsékelve ezzel az államkassza kiadásait. Az Európai Unió második legszegényebb országában az összesen 4,5 millió aktív dolgozóból 1,5 millió az államtól kapja a fizetését, a versenyszféra hárommillió alkalmazottja hatmillió nyugdíjast tart el. Jelenleg Romániában a nők 58, míg a férfiak 62 éves korban kérhetik a nyugdíjazásukat. A nyugdíjtörvény elfogadása az egyik legfontosabb feltétele annak, hogy az IMF utalja a Romániával kötött kedvezményes hitelszerződés soron következő, 914 millió eurós részletét.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet