BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld gyárat avatott a P&G Romániában

Prahova megyei Urlati-ban avatta fel szerdán romániai gyárát a kozmetikai termékeket gyártó Procter & Gamble mamutvállat.

2010. szeptember 29. szerda, 17:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A zöldmezős beruházást több mint 100 millió dollárból valósította meg az amerikai mamutvállalat, a tervek szerint az elsősorban samponokat és hajvédő szereket gyártó üzem termékeinek 90 százaléka külföldre készül.

Az Urlati-i gyár látja majd el 2011-től egész Délkelet-Európát, de innen szállítanak majd termékeket a törökországi és az oroszországi piacra is.

Az üzem építésénél a legmodernebb technológiákat alkalmazták, különös figyelmet szentelve a környezet védelmére. A most átadott üzem Románia legzöldebb projektje - nyilatkozta az ünnepségen jelen lévő Borbély László Románia környezetvédelmi minisztere.

A hivatalos gyárnyitón jelen volt még Traian Basescu román államfő, helyi politikusok, de Romániába utazott Bob McDonald a P&G vezérigazgatója is.

A P&G romániai leánya, a P&G Distribution a hetedik legjelentősebb külföldi vállalat a szomszédos országban, tavaly árbevétele meghaladta a 280 millió eurót. A tervek szerint a jelenleg 150 alkalmazottat foglalkoztató üzemet tovább bővítik, és várhatóan két-három éven belül már nem csak samponokat gyártanak az urlati-i gyárban.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet