BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Románia marasztalja az IMF-et

2010. szeptember 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Románia 2011-ben újabb hitelegyezményt fog aláírni az IMF-fel - jelentette be kedden hivatalosan a korábban már kiszivárogtatott hírt a román államfő. Traian Basescu szerint az államkassza akut forráshiánnyal küzd, a strukturális bizonytalanság miatt gyakorlatilag senki sem hajlandó hitelezni az országnak. A hivatalos előrejelzések szerint jövőre kétszázalékos, 2011-ben pedig három-négy százalékos GDP-növekedés várható, azonban ez a növekedés kevés a deficitcél eléréséhez. Emiatt végre kell hajtani a reformokat. A költségvetés 76 százalékát az állami apparátusban dolgozók fizetéseire és szociális juttatásokra fordítják, befektetésekre ezért gyakorlatilag semmi sem marad. Románia tavaly májusban kötött 20 milliárd euró összértékű hitelegyezményt az IMF-fel, az Európai Unióval és a Világbankkal, a megállapodás a jövő év tavaszán jár le. Bukarest eddig 10,7 milliárd eurót kapott az IMF-től, 2,5 milliárdot az Európai Uniótól és 300 milliót a Világbanktól.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet