BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet az orosz kamatemelés?

Az orosz központi bank valószínűleg kamatemeléssel reagál arra, hogy a drasztikusan visszaesett idei gabonatermés miatt emelkedik az infláció - vélte Andrej Klepacs orosz gazdasági miniszterhelyettes.

2010. szeptember 15. szerda, 08:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Reuters által Moszkvában rendezett, oroszországi befektetésekkel foglalkozó fórumon Andrej Klepacs kedden azt sem zárta ki, hogy a központi bank több mint egy százalékponttal visszafogja az idei gazdaságnövekedéssel kapcsolatos előrejelzését. Úgy vélte továbbá, hogy a bank először megvárja a szeptemberi inflációs adatot, és azután dönt a kamatról, amit várhatóan emelni fog.

Hivatalos előrejelzések szerint a szeptemberi infláció 7-8 százalék közötti lesz. Andrej Klepacs szerint azonban a 7,8-8,0 százalékhoz lesz közelebb. Az augusztusi éves infláció 6,1 százalék volt, öt hónapja a legmagasabb. A gyenge gabonatermés az orosz gazdaság egészét sújtja. A gazdasági minisztérium 4 százalékos GDP-emelkedést vár az idei évre, nem sokkal korábban még emelni akarta ezt a számot. Az idei első félév végén, júniusban 4,9 százalékos volt a tizenkét havi GDP-növekedés. Oroszországban idén csupán 60-65 millió tonna gabonát takarítanak be az aszály miatt, a tavalyi 97 millió tonna után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet