BUX 139895.90 0,19 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félnek az oroszok Orbán tervétől

Az orosz gázmonopólium számára komoly veszélyt jelent, hogy Magyarország csatlakozni szándékozik az Azerbajdzsán, Grúzia és Románia által tervezett, Oroszországot elkerülő AGRI gázvezetékhez, mert ez azzal járhat, hogy nem vásárol földgázt a Déli áramlat vezetékből - továbbá Horvátország és Szerbia sem, amellyel egyesíti gázszállítási rendszerét - írta szerdán a Kommerszant című orosz lap.

2010. szeptember 15. szerda, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kommerszant a kedden Bakuban tartott azeri-grúz-román csúcsról beszámolva megállapította: a gázvezetékhez egyelőre nem készültek tervek, de még megvalósíthatósági tanulmány sem. A lap szerint Oroszország nem akadályozza majd a vezeték kiépülését, mivel ezzel kevesebb gáz jut a Nabuccóba. Szakértőket idézve azonban megállapította: a magyar csatlakozás a Gazprom dél- és kelet-európai piacainak részleges elvesztéséhez vezet.

Orbán Viktor, magyar miniszterelnök bakui tárgyalásain jelezte aláírásával, hogy Magyarország részt akar venni az AGRI (Azerbaidjan-Georgia-Romania Interconnection) projektben.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet