BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtörné a jen erejét a japán kormány

Kilencmilliárd euró értékű gazdaságélénkítő csomagot jelentett be a japán kormány, egyben lépéseket tesz a jen erősödésének megfékezésére.

2010. szeptember 10. péntek, 12:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán kormány kész arra, hogy határozott lépéseket tegyen a jen erősödésének és a deflációnak a megfékezésére - jelentette ki pénteken Naoto Kan miniszterelnök az új gazdaságélénkítő programot ismertetve. A jen árfolyama túl gyorsan ingadozik, s ez károkat okoz a gazdaságnak, ezért a kormány kész határozott lépéseket tenni, ha a helyzet kiélezettebbé válik - fejtette ki a kormányfő.

A miniszterelnök egyszersmind bejelentett egy 9 milliárd eurós új gazdaságélénkítő csomagot, amelynek célja a foglalkoztatottság növelése, a belföldi fogyasztás és a beruházások élénkítése. A csomagtól - amely a szigetország GDP-jének nagyjából 0,2 százaléka - a gazdaság 0,3 százalékpontos bővülését várja a japán kabinet.

A kormány annak ellenére szükségét látja az ösztönzésnek, hogy a második negyedévben jobban teljesített a gazdaság a vártnál: a hazai össztermék 1,5 százalékkal bővült áprilisi-június között az egy évvel korábbihoz képest, míg az előzetes adatok a múlt hónapban még csak 1,4 százalékról szóltak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet