BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiütötte a román vevőket az áfaemelés

2010. szeptember 5. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Drámaian visszavetette a fogyasztást Romániában a július elsején életbe lépett ötszázalékos áfaemelés. A kiskereskedelmi forgalom 10,5 százalékot zuhant az év hetedik hónapjában júniushoz képest - derül ki a statisztikai hivatal (INS) adataiból. Az előző év azonos időszakához viszonyítva 8,9 százalékos a csökkenés. Az év első hat hónapjában a kiigazított visszaesés 5,6 százalék volt az előző év azonos időszakához képest. Az élelmiszerek, az alkohol, valamint a dohánytermékek forgalma 5,8, míg az üzemanyag-értékesítés 3,4 százalékkal zuhant júliusban. A román kormány - az IMF-fel kötött hitelmegállapodás részeként - július elsejétől 19 százalékról 24 százalékra növelte az általános forgalmi adót, miután a tervezett nyugdíjcsökkentést megvétózta az alkotmánybíróság. A fogyasztás drámai zuhanásához az is hozzájárult, hogy júliustól 25 százalékkal visszavágták a közalkalmazottak bérét Romániában.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet