BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drámaian zuhant a fogyasztás Romániában

A július elsején életbe lépett öt százalékos áfa-emelés drámaian visszavetette a fogyasztási kedvet Romániában.

2010. szeptember 3. péntek, 17:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A júliusi kiskereskedelmi forgalom 10,5 százalékot zuhant az előző hónaphoz képest Romániában - derül ki a statisztikai hivatal (INS) ma közzétett adataiból. Az előző év azonos időszakához viszonyítva a csökkenés 8,9 százalék. Az év első hat hónapjában a kiigazított csökkenés 5,6 százalék volt az előző év azonos időszakához képest.

A statisztika szerint júliusban a legnagyobb zuhanást a nem élelmiszerek piaca szenvedte el, itt a visszaesés ugyanis közel 13 százalék volt a júniusi adatokhoz képest. Az élelmiszer és az alkohol valamint a dohánytermékek -forgalma 5,8 míg az üzemanyag-értékesítés 3,4 százalékkal zuhant.

A román kormány július elsejétől 19 százalékról 24 százalékra növelte az általános forgalmi adót, miután a tervezett nyugdíjcsökkentéseket megvétózta az alkotmánybíróság. A fogyasztás drámai zuhanásához az is nagyban hozzájárult, hogy júliustól 25 százalékkal lett kevesebb minden közalkalmazott bére Romániában.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet