Négy miniszterét menesztette csütörtökön a román kormányfő, a távozó tárcavezetők teljes névsora azonban korántsem teljes, arról lapzártánkig a kormányzó Demokrata Liberális Párt (PDL) vezetőségi ülésén sem született végleges döntés. Azt sem tudni biztosan, kik követik tisztségükben Sebastian Vladescu pénzügy-, Mihai Dumitru mezőgazdasági, Mihai Seitan munkaügyi és Gabriel Sandu távközlési minisztereket. Emil Boc kormányfő már a nyár elején jelezte, hogy elégedetlen több minisztere teljesítményével, akik állítása szerint nem tudták véghezvinni a kívánt reformokat, illetve rosszul kommunikálták a megszorító intézkedéseket. Az Európai Unió második legszegényebb országának kormánya az államháztartás egyensúlyának megtartása miatt az elmúlt hónapokban drasztikus megszorító intézkedésekre kényszerült: többek között 25 százalékkal csökkentették a közalkalmazotti béreket és öt százalékkal növelték az áfát. A Boc-kormányt ezért folyamatos kritikával illeti a lakosság, az ellenzék elsődleges célkitűzése pedig a miniszterelnök megbuktatása. A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerdán be is jelentették, hogy újabb bizalmatlansági indítványt nyújtanak be a kormány ellen.
