Erősödik a nemzetközi befektetők bizalma Spanyolország iránt, bár egy végül kacsának bizonyult hír hatása jelzi, hogy maradtak még kételyek. Nagy visszhangot váltott ki pénteken a piacokon, hogy a spanyol El Economista szerint 5,1 milliárd eurós adóbevételtől is eleshet az államkassza egy bírósági ítéletet követően. A madridi pénzügyminisztérium gyorsan cáfolt, közlése szerint a kiesés 200 millió euróhoz lesz közel.
A spanyol GDP a második negyedévben év/év alapon a korábban jelzett 0,2 százalék helyett 0,1 százalékkal esett vissza; a magánfogyasztás 2 százalékkal javult, az állóeszköz-befektetések viszont 7 százalékkal csökkentek. Elemzők szerint azonban a közeljövőben a fogyasztást is visszafogják a spanyol kormányzat megszorításai, hiszen a tavaly 11,2 százalékos hiányt 2012-re 3 százalékra akarják lenyomni. A munkanélküliség nem mozdul a 20 százalék körüli szintről, a gazdaság erejét főleg a külföldön terjeszkedő spanyol óriásvállalatok adják, például a Telefónica vagy a Banco Santander.
A bizalom visszatérését jelzi, hogy az Icap BrokerTec szerint a spanyol állampapírokat fedezetül használó hitelek összege a múlt héten elérte a 160 milliárd eurót, tehát a spanyol bankok és állampapírok kevésbé szorulnak az ECB támogatására. A Markit iTraxx SovX szerint augusztusban a többi rizikós európai országénál kevésbé emelkedett a spanyol államkötvények cds-felára: 63 bázisponttal, 248 bázispontra nőtt a befektetői bizalmat is tükröző mutató, miközben Írországé 130-cal, 341 bázispontra, Görögországé pedig 174-gyel, a csillagászati 920,5 bázispontra szökött fel.
