BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több ezer vasutas kerül utcára Romániában

Több, mint nyolcezer alkalmazott elbocsátását tervezi idén a Román Vasúttársaság (CFR).

2010. augusztus 23. hétfő, 17:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlekedési minisztérium hétfőn jelentette be, hogy egyéb költségcsökkentő intézkedések mellett a vállalat 7100 illetve 8300 vasutastól készül megválni annak függvényében, hogy hány alkalmazott hajlandó a béren kívüli juttatásokról lemondani.

Erről a vasúti szakszervezetekkel már egyeztetnek - adja hírül a bukaresti Mediafax hírügynökség.

A román közlekedési tárca a jövő évben 788 millió lejjel (1 euró 4,2 lej)  kevesebbet tervez költeni, mint idén.

Ehhez több mint 300 millió lejt tervez megtakarítani a mozdonyokat, illetve a vagonokat javító vállalatainak újraszervezésével, 200 millió lejt a jegyautomaták és az elektronikus beléptetők bevezetésével.

A leépítésekkel valamint több igazgatóság megszűntésével további 288 millió lejt spórolhat a tárca, emellett 814 kilométernyi vasúti szakaszt magántársaságoknak adnának bérbe.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet