A közlekedési minisztérium hétfőn jelentette be, hogy egyéb költségcsökkentő intézkedések mellett a vállalat 7100 illetve 8300 vasutastól készül megválni annak függvényében, hogy hány alkalmazott hajlandó a béren kívüli juttatásokról lemondani.
Erről a vasúti szakszervezetekkel már egyeztetnek - adja hírül a bukaresti Mediafax hírügynökség.
A román közlekedési tárca a jövő évben 788 millió lejjel (1 euró 4,2 lej) kevesebbet tervez költeni, mint idén.
Ehhez több mint 300 millió lejt tervez megtakarítani a mozdonyokat, illetve a vagonokat javító vállalatainak újraszervezésével, 200 millió lejt a jegyautomaták és az elektronikus beléptetők bevezetésével.
A leépítésekkel valamint több igazgatóság megszűntésével további 288 millió lejt spórolhat a tárca, emellett 814 kilométernyi vasúti szakaszt magántársaságoknak adnának bérbe.
