BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átveszik az uralmat az alkalmazások a mobilpiacon

2010. augusztus 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mobiltelefon-szolgáltatók szerint a fejlett országokban három éven belül az árbevételük nagyobb aránya ered majd a letölthető alkalmazásokból, mint a ma a bevétel 70 százalékáért felelős hangközvetítésből - állapította meg az Economist Intelligence Unit kutatása. A megkérdezettek mindinkább növekvő díjak fejében akarnak előnyösebb hálózati hozzáférést adni az internetes tartalomgyártóknak - a felmérés szerint a mobilszolgáltató-vezérek 55 százaléka tenné félre az internetes semlegesség elvét. A mobilszolgáltatók kezdik felismerni, hogy megsokszorozhatják bevételeiket - állapították meg elemzők -, ha maguk állítanak elő tartalmat, illetve így fedezhetik azokat a fejlesztési költségeket, amelyekkel hálózataik alkalmassá tehetők a megnövekedett adatforgalom közvetítésére is. A France Télécom és a spanyol Telefónica például a Google tulajdonában lévő YouTube-hoz hasonló videohonlap indítását tervezi, a francia cég vezérigazgatója, Stéphane Richard szerint ugyanakkor "abnormális", hogy más tartalomszolgáltatók velük azonos feltételekkel használhatják az ő hálózatukat.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet