BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas veszteség a legnagyobb szélturbina-gyártónál

A világ legnagyobb szélturbina-gyártója, a dán Vestas Wind Systems második negyedéves vesztesége az elemzők által vártnál is súlyosabb lett, a profitfigyelmeztetés miatt közvetlenül a nyitás után 17 százalékot eset a cég papírjainak értéke.

2010. augusztus 18. szerda, 09:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vestas – amely az idei első negyedévben története során először nem volt jövedelmező – 119 millió eurós második negyedéves nettó vesztesége lényegesen rosszabb az elemzők által átlagosan várt 7,3 milliárd eurós veszteségnél; a dán cég ezzel immár két negyedév óta folyamatosan veszteséges.

Az árbevétel 17 százalékkal 1 milliárd euróra esett vissza a tavalyi második negyedévhez képest. A cég ezért az egész évre vonatkozó árbevétel-várakozását 7 milliárd euróról 6 milliárd euróra csökkentette.

Mario Kristl, a DZ Bank elemzője szerint a Vestas egyszerűen nem kapott annyi megrendelést, ami igazolná ambíciózus éves céljait, ezért túlértékeltnek tartja a részvényt.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet