BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfújja a válság a szélturbinagyártást

2010. augusztus 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb szélturbinagyártója, a dán Vestas Wind Systems második negyedéves vesztesége az elemzők által vártnál is súlyosabb lett, és profitfigyelmeztetést is kiadott - nem meglepő tehát, hogy szerdán a cég részvényei értékének 19 százalékát vesztette el. A Vestas - amely az idei első negyedévben története során először nem volt nyereséges - 119 millió eurós második negyedéves nettó vesztesége lényegesen rosszabb az elemzők által átlagosan várt 7,3 millió eurónál; a dán cég ezzel immár két negyedév óta folyamatosan deficites. Az árbevétel 17 százalékkal, 1 milliárd euróra esett vissza a tavalyi második negyedévhez képest; a cég ezért az egész évre vonatkozó árbevétel-várakozását 7 milliárd euróról 6 milliárd euróra csökkentette, és az üzemiprofit-hányadot is az eddiginél alacsonyabbra, 6 százalék helyett 5 százalékra várják. A Vestas vezérigazgatója, Ditlev Engel elismerte, az év második felére nézve túl optimisták voltak korábban - valójában azonban nem érkezett elég megrendelés, és a globális gazdasági válság hatása csak késleltetetten, idén érte el cégét.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet