BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra fogynak a Wienerberger téglái

2010. augusztus 17. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb téglagyártója, az osztrák Wienerberger a negyedéves jelentése szerint sikeresen lovagolta meg az építőipar nyugat-európai és észak-amerikai feléledését, hiszen a vártnál jobb eredményeket tett közzé. A Magyarországon is jelentős érdekeltségekkel bíró társaság másfél év után először vált nyereségessé a második negyedévben: a nettó profit - a tavalyi 151,5 millió eurós veszteség után - 20,6 millió euró volt, a kamatfizetés, adózás és értékcsökkenés előtti eredmény (EBITDA) pedig 100,9 millió eurót tett ki, ami 20 százalékkal múlta felül a tavalyi megfelelő időszak eredményét, és jobb a 91,6 millió eurót valószínűsítő elemzői várakozásnál is. Az árbevétel 1,5 százalékkal, 546 millió euróra nőtt; a cég szerint a legerőteljesebben a német piacon indultak be az építkezések, miután a hosszú tél hátráltatta a munkákat, és egyedül a közép- és kelet-európai régióban esett tovább az értékesítés. Heimo Scheuch, a több mint 12 ezer embert foglalkoztató osztrák cég vezérigazgatója bejelentette: a vállalat szerkezetátalakítása - amely harminc telephely bezárásával, munkások elküldésével járt - immár véget ért. Konkrét várakozást azonban nem ismertetett az év második felére: Európa nyugati részén és az észak-amerikai piacon a piac további erősödését, Kelet- és Közép-Európában pedig stagnálást várnak a második félévben. A cég idén eddig 24 százalékot vesztett értékéből a bécsi tőzsdén, a gyorsjelentés után azonban 6,3 százalékot erősödött.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet