BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt az infláció az eurózónában

Főként az energiaárak növekedése hajtotta fel két éve legmagasabb szintre az inflációt az eurózónában.

2010. augusztus 16. hétfő, 11:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Eurostat által közzétett éves fogyasztói árindex – a korábban ismertetett gyorsbecsléssel megegyezően – 1,7 százalékra nőtt júliusban a júniusi 1,4 százalékot követően. Júniushoz képest viszont 0,3 százalékot esett a fogyasztói árszínvonal júliusban.

Az energiaárak 8,1 százalékot nőttek tavaly júliushoz képest – májusban még 6,2 százalék volt az energiaár-emelkedés –, miközben az ingodozó árszintű tényezők kihagyásával megkapott éves maginfláció is gyorsult, 0,9 százalékról 1 százalékra.

Laurent Bilke, a Nomura elemzője szerint ha tovább gyorsul az infláció, akkor lassan aggasztani fogja az Európai Bankot, amelynek éves inflációs célja jelenleg 2 százalék.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet