BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fogynak a H&M ruhái

2010. augusztus 16. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A svéd Hennes & Mauritz AB a legoptimistább elemzői becsléseket is messze túlszárnyaló ütemben tudta növelni júliusban az árbevételét. A második legnagyobb európai ruházati nagykereskedő a már tavaly júliusban is meglévő boltjaiban - az árfolyam-ingadozások hatását kiszűrve - 10 százalékkal több bevételt termelt idén júliusban, ami messze meghaladja az átlagosan 1,7 százalékos árbevétel-növelésre számító elemzők becsléseit. A cég teljes árbevétele 21 százalékkal nőtt, miközben a Reuters által megkérdezett elemzők csak 11,7 százalékos javulásra számítottak (a svéd vállalat csupán százalékban teszi közzé árbevételének alakulását). Luca Solca, a Sanford C. Bernstein elemzője pozitív fejleményként értékelte a H&M által nem kommentált adatot, várakozása szerint azonban a ruházati nagykereskedő nagyarányú árcsökkentésekre kényszerül majd a második félévben, ami nem tesz jót a jövedelmezőségének. A cég részvényei a hír hatására 4,7 százalékot emelkedtek a stockholmi tőzsdén.
Soren Hansen, a Sydbank koppenhágai elemzője szerint a svédek jól sikerült katalógusa és a tavalyihoz képest jobb fogyasztói hangulata mellett a melegebb nyár is közrejátszik a kirobbanó forgalomnövekedésben. A H&M fő riválisa az amerikai piacon, a GAP Inc. az egy éve meglévő üzleteiben csupán egy százalékkal, teljes hálózatában pedig három százalékkal tudta növelni árbevételét; a legnagyobb brit vetélytárs, a Next Plc pedig "jelentős forgalomcsökkenésről" tájékoztatott.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet