BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól jött a foci vébé a söreladásoknak

2010. augusztus 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Anheuser-Busch InBev NV - a világ vezető sörgyártója - 7,3 százalékkal több profitot termelt a második negyedévben, mint tavaly; a focivébének köszönhetően a vártnál több sört tudtak eladni. A nettó profit 1,15 milliárd dollárra nőtt a második negyedben, ez meghaladja az 1,08 milliárd dolláros elemzői várakozásokat; az eladott sör volumene a futball-vb-hez köthetően növelt marketingráfordítások nyomán összesen 2,1 százalékkal nőtt, miközben az elemzők 1,1 százalékot vártak. A Beck's és a Stella Artois márkák gyártójának kamatfizetés, adó és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 5,6 százalékkal, 3,35 milliárd dollárra nőtt, a vállalat az év hátralevő részében további emelkedésre számít. A teljes árbevétel ugyanakkor 3,4 százalékkal, 9,17 milliárd dollárra esett.

Főleg Brazíliában kelt el több sör (+13,4 százalék), miközben piaci részesedése 67,6 százalékról 69,9 százalékra nőtt; Észak-Amerikában 3,4 százalékkal csökkent az eladott sör volumene, részben a kanadai részleg eladása miatt. A Bank Degroof elemzője, Marc Leemans szerint hiába remegett meg a fogyasztói bizalom Nyugat-Európában a kormányzati megszorítások miatt, az AB InBev számaiból nem tűnik olyan rossznak a helyzet. A sörgyártó pénzügyi igazgatója, Felipe Dutra kísérletet tett az emelkedő búzaárak miatt aggódó befektetők megnyugtatására is: elmondása szerint az inputárak emelkedésének hatása legkorábban 2012-ben jelentkezik.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet