BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól jött a foci a söreladásoknak

Az Anheuser-Busch InBev NV – a világ legnagyobb sörgyártója – 7,3 százalékkal több profitot termelt a második negyedévben, mint tavaly; a focivébének köszönhetően a vártnál jelentősebben emelkedett az eladott sör volumene.

2010. augusztus 12. csütörtök, 11:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nettó profit 1,15 milliárd dollárra nőtt a második negyedben, ami meghaladja az 1,08 milliárd dolláros elemzői a várakozásokat; az eladott sör volumene összesen 2,1 százalékkal nőtt, miközben az elemzők 1,1 százalékos növekedést vártak.

A kamatfizetés, adó és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 5,6 százalékkal 3,35 milliárd dollárra nőtt, a vállalat az év hátralevő részében további növekedésre számít.

A teljes árbevétel ugyanakkor 3,4 százalékkal 9,17 milliárd dollárra esett.

Főleg Brazíliában nőtt az eladott sör volumene, ahol 13,4 százalékkal több sört tudtak eladni, miközben Észak-Amerikában 3,4 százalékkal csökkent az eladott sör volumene.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet