A második legnagyobb német közműcég, az RWE AG első féléves üzemi eredménye mind a tavalyit, mind a várakozásokat meghaladta, amihez elsősorban a növekvő kereslet és a társaság holland versenytársának felvásárlása segítette a vállalatot. Az utóbbi adatait először számolta el az RWE. A mutató 21,6 százalékkal, 4,96 milliárd euróra nőtt az egy évvel korábbihoz képest, miközben a nettó nyereség nyolc százalékkal zsugorodott, az árbevétel viszont 12-vel bővült. A legnagyobb európai szén-dioxid-kibocsátónak számító csoport - amely Magyarországon többek között az Elmű, az Émász, a Főgáz, a Tigáz és a Fővárosi Vízművek tulajdonosaként ismert - tavaly új hollandiai és belgiumi erőművekhez jutott az Essent NV felvásárlásával. Emellett a gyenge tavalyi kereslethez képest jelentősen nőtt az áram iránti igény is az RWE piacain. A cég részvényeinek árfolyama mégis esett, mivel bejelentette, hogy a német kormány tervezett atomerőmű-adója miatt felülvizsgálja középtávú profitvárakozásait.
