BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Aegonnál is nagy a nyereség

A holland Aegon NV biztosító immár négy negyedév óta folyamatosan nyereséges; ezúttal a dollár erősödése és a kevesebb leírás hatott jótékonyan a társaság profitjára.

2010. augusztus 12. csütörtök, 13:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A második negyedéves nettó profit – a tavalyi 161 milliós veszteséget követően – 413 millió euró volt, az adózás előtti eredmény pedig 415 millió euróról 522 millió euróra nőtt.

A Transamerica Re leányvállalatán keresztül elsősorban az Egyesült Államokban aktív biztosítónak jól jött a dollár erősödése, a leírások pedig 394 millió euróról 77 millió euróra estek vissza, ami két éve a legalacsonyabb szint.

A cég azonban bejelentette, hogy tőkekövetelmények szigorodása miatt a kötelezőn felüli tőke nagysága 700 millió euróval 3 milliárd euróra esett vissza - e hírre 3,5 százalékot esett a biztosító részvényeinek árfolyama.

A 2008-ban a holland államtól 3 milliárd eurós mentőövet kapott Aegon eddig csupán a segítség egyharmadát fizette vissza.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet