BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fogynak a Nestlé SA édességei

2010. augusztus 11. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ egyik vezető élelmiszer-ipari cége, a svájci székhelyű Nestlé SA árbevétele olyan ütemben nőtt, hogy a vállalat javította éves előrejelzését. Az idei első félévben 5,45 milliárd svájci frankra nőtt a cég nettó profitja a tavalyi 5,07 milliárdot követően, felülmúlva az elemzők 5,25 milliárdos előrejelzését; az 55,34 milliárd svájci frankos árbevétel azonban - miközben a tavalyi első féléves 52,27 milliárd után előrelépést jelent - nem éri el a piac által jövendölt 55,43 milliárdot. Az első féléves úgynevezett organikus árbevétel - amely a felvásárlásokból és árfolyam-ingadozásokból eredő bevételek be nem számításával jön össze - 6,1 százalékkal nőtt a múlt évihez képest. Különösen a feltörekvő piacokon szerepeltek jól a Nestlé termékei, 11 százalékos organikus árbevétel-bővülést érve el, elsősorban az édességeknek köszönhetően. Európában főként a társaság kávétermékei fogytak jól: a legnagyobb piacoknak számító Svájcban és Franciaországban 10 százalékkal nőtt a kávéértékesítésből származó árbevétel. A Kepler Capital Markets elemzője, Jon Cox szerint az élelmiszeripar csalódást keltő eddigi teljesítményéhez képest komoly meglepetés a Nestlé jó szereplése. A svájci vállalat pénzügyi igazgatója, Jim Singh szerint nem várnak jelentősebb lassulást a fejlődő országokban, így 2010 egészére 3,9 százalék helyett már 5 százalékos árbevételi dinamikát várnak.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet