BUX 139235.48 -0,19 %
OTP 45000 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik az adriai cseppfolyósgáz-terminál építése

Három évet késik a horvátországi Krk szigeten épülő cseppfolyósgáz- (LNG-) terminál átadása - jelentették keddi osztrák lapok.

2010. június 22. kedd, 12:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eredetileg tervezett időpont, 2014 helyett 2017-ben helyezik üzembe a létesítményt - erősítette meg az építtető Adria-LNG Konzorcium szóvivője a Der Standardnak és a Wirtschaftsblattnak.

Korábban nevük elhallgatását kérő források arról számoltak be, hogy legkevesebb két évet csúszik az LNG-terminál átadása.

A szóvivő a gázpiaci helyzettel indokolta a beruházás késleltetését. A gazdasági válság miatt túlkínálat van a piacon, s ez még hosszú ideig fennmarad - mondta.

A konzorciumban a német E.On Ruhrgas 39,17 százalékkal, az osztrák OMV 32,47 százalékkal, a francia Total 27,36 százalékkal, a szlovén Geoplin 1 százalékkal vesz részt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet