BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nyaralóknak is fizetnek a görögök

Görögország kárpótolja azokat a külföldi turistákat, akiknek bármiféle kára, illetve többletkiadása keletkezett a sztrájkok, utcai zavargások miatt.

2010. június 22. kedd, 09:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ország idegenforgalmi miniszterének közlése szerint a görög állam magára vállalja azokat a költségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy a vendégek a szabadság lejártával nem tudtak hazautazni - beleértve még az áprilisi vulkánkitörés okozta kényszerű ott tartózkodás költségeit is.

Az ágazatot rendkívül súlyosan érintette a gazdasági válság, és megtépázták Görögország hírnevét a megszigorító intézkedések kiváltotta utcai zavargások, tiltakozó megmozdulások is. Emiatt számos utat, szállodai szobát, konferenciákat mondtak le külföldiek országszerte. A kormány most egy nagyszabású internetes reklámkampánnyal igyekszik "fényezni" Görögországot.

Ugyanakkor az idegenforgalmi dolgozók szakszervezet huszonnégy órás sztrájkot hirdetett meg június 30-ára.

Görögország a világ 20 legnépszerűbb idegenforgalmi célpontjának egyike, évente 13 millióan látogatnak el a szigetországba. Az ágazat adja az ország GDP-jének nagyjából 15 százalékát, minden ötödik ember dolgozik az idegenforgalomban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet