BUX 139235.48 -0,19 %
OTP 45000 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén marad a görög recesszió

Az idén 3-4 százalékkal csökken a görög bruttó hazai termék (GDP), növekedési szakaszba csak a jövő év közepétől kerül ismét a görög gazdaság - közölte hétfőn a görög gazdasági miniszter.

2010. június 21. hétfő, 16:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Luka Kaceli újságírók előtt úgy nyilatkozott: a jövő év közepi felíveléssel kapcsolatban az teszi a kormányt bizakodóvá, hogy akkorra érnek be a köz- és magánszféra beruházásai, amelyek a globális fellendüléssel együtt pozitívan hatnak majd a görög exportra.

Görögországban 2,5 százalékkal csökkent a GDP az idei első negyedévben, ami meghaladta a hivatalos becslésben szereplő 2,3 százalékot - közölte a görög statisztikai szolgálat (NSS) június elején, végleges adatként.

Negyedéves szinten a görög GDP 1 százalékkal csökkent a március végéig tartó három hónapban. Az előzetes hivatalos becslés kisebb, 0,8 százalékos negyedéves szintű gazdasági visszaeséséről szólt.

Az első negyedévben a fogyasztás 0,7 százalékkal, az export 0,5 százalékkal, az import 6,6 százalékkal mérséklődött éves szinten, míg a beruházások 14,6 százalékkal estek vissza.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet