BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól euróval fizethetünk Észtországban

Megállapodtak az Európai Unió tagországainak állam- és kormányfői csütörtökön arról, hogy Észtország januártól az euróövezet tagjává válhat, és bevezetheti az eurót.

2010. június 17. csütörtök, 15:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A balti állam - Szlovákia és Szlovénia után - a volt szocialista országok közül a harmadik, amely csatlakozhat az EU közös pénzét használó tagállamokhoz.

Észtország az euróövezet 17. országa lesz Ausztria, Belgium, Ciprus, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Írország, Luxemburg, Németország, Málta, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Szlovákia és Szlovénia mellett.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet