BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a szlovák dollármilliomosok száma

Szlovákia a harmadik helyen áll azoknak az országoknak a sorában, ahol dollárban kifejezve a legnagyobb mértékben nőtt a milliomosok száma tavaly.

2010. június 11. péntek, 17:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Boston Consulting nemzetközi tanácsadó cég felmérése szerint 32 százalékkal több volt Szlovákiában a milliomos, mint 2008-ban. Csak Szingapúr és Malajzia előzte meg (plusz 35, illetve 33 százalékos növekedéssel), Kínát viszont maga mögé utasította, ott 31 százalékkal nőtt a milliomosok száma az egy évvel korábbihoz képest.

A tanulmány egyebek mellett leszögezte, hogy globálisan a magánvagyonok nagysága elérte, sőt néhol meg is haladta a válság előtti szintet: a készpénzben, részvényben, értékpapírban, befektetési alapokban lévő vagyonok értéke tavaly 11,5 százalékkal 111,5 ezer milliárd dollárra, jelenlegi árfolyamon számolva 92,8 ezer milliárd euróra nőtt. Ez azt jelenti, hogy a válság miatt 2008-ban elszenvedett veszteségeket behozták, s most nagyjából ott tartanak, mint 2007 végén.

A milliomosok száma is nagyjából ugyanannyi volt 2009-ben, mint 2007 végén: 11,2 millió, 14 százalékkal több, mint 2008-ban.

A tanulmány szerint továbbra is Európa a leggazdagabb régió 37,1 ezer milliárd dollárral, s egyike azon kevés régiónak, ahol a magánvagyonok nagysága meghaladta a válság előtti szintet.

A második Észak-Amerika 35,1 ezer milliárd dollárral. Egyedül Észak-Amerikában és Japánban maradtak el a vagyonok a 2007. év végi szinttől.

A tanulmány azt is megállapítja, hogy a globális vagyon kevesek kezében összpontosul: tavaly az összes háztartás egy százalékának birtokában volt az összvagyon 38 százaléka.

A legtöbb milliomos az Egyesült Államokban van, majd Japán, Kína, Nagy-Britannia és Németország következik.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet