BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A görögök maguk alatt vágják a fát

A görög idegenforgalmi szakszervezet is igyekszik elriasztani a turistákat.

2010. június 4. péntek, 18:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Huszonnégy órás sztrájkot hirdetett meg június 30-ára Görögországban az idegenforgalmi dolgozók szakszervezete. A dolgozók már június 16-án is hallatják szavukat, négy órára szüneteltetik a munkát, és az utcára vonulnak.

A POEEYTE szakszervezeti szövetség pénteki közlése szerint a dolgozók a sztrájkkal akarják felhívni a figyelmet az ország gazdaságában kulcsfontosságú szerepet játszó ágazat problémáira, s tiltakoznak a kormány megszigorító intézkedései ellen.

Görögország a világ 20 legnépszerűbb idegenforgalmi célpontjának egyike, évente 13 millióan látogatnak el a szigetországba. Az ágazat adja az ország GDP-jének nagyjából 15 százalékát, minden ötödik ember dolgozik az idegenforgalomban.

A szakszervezet is szépen vágják maguk alatt a fát, hiszen az ágazatot amúgy is rendkívül súlyosan érintette a gazdasági válság, és megtépázták Görögország hírnevét a megszigorító intézkedések kiváltotta utcai zavargások, tiltakozó megmozdulások is. Emiatt számos utat, szállodai szobát, konferenciákat mondtak le külföldiek országszerte, amire rátehet egy lapáttal a sztrájkfenyegetés.

A szakszervezet számításai szerint az idén 10 százalékkal csökkenhetnek az idegenforgalmi bevételek a tavalyi igencsak gyenge év után.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet