BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankpapírok rántották fel Bukarestet

Ma már nyoma sem volt a keddi pánikhangulatnak a Bukaresti Értéktőzsdén (BVB), a vezető indexek mindegyike 10 százalék közeli pluszban zárt. A román papírok adásvétele 8,6 millió eurós forgalmat generált, a leglikvidebb részvényeknek a bankpapírok és a SIF-ek bizonyultak.

2010. május 26. szerda, 17:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap végére a román blue chipek mutatója a BET 9,5 százalékos növekedéssel gyakorlatilag korrigálta a kedden elszenvedett veszteségét, az öt befektetési alap teljesítményét tükröző index a BET-FI 19441 pontig erősödve közel 8 százalékkal magasabb szinten zárt az előző nap záróértékéhez képest. Az energetikában érdekelt vállalatok papírjai átlagosan 8 százalékot drágultak a 25 legjelentősebb cég mutatója a BET-XT 9 százalékos pluszban zárt.

A BRD és a Banca Transilvania (TLV) papírjai több mint tíz százalékot értékelődtek. Több mint 12 százalékot drágultak OMV Petrom SA papírjai is, miután a gazdasági minisztériumból szerdán kiszivárgott hírek arra utaltak, hogy az állam vásárlót keres az olajtársaságban birtokolt 20,6 százalékos részvénypakettjének mintegy felére.

A 11,84 százalékos részvénycsomag értékét- a tőzsdén forgó papírok értékét alapul véve - 400 millió euróra becsülik a szakértők. A helyi sajtó ugyanakkor tudni véli, hogy az akut pénzhiánnyal küzdő kormány több, a tulajdonában lévő energetikai vállalat részvénycsomagját készül értékesíteni.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet