BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vérfürdő Bukarestben is

Pánikszerű eladási hullám söpört végig a hét első kereskedési napján a Bukaresti Értéktőzsdén (BVB) is, ahol rekordközeli 17,3 millió eurót meghaladó forgalom mellett, mindössze két társaság részvénye zárta pozitív tartományban a napot.

2010. május 25. kedd, 16:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román blue chipek közül egynek sem sikerült pluszban zárni, közös indexük a BET közel 11 százalékkal zárt alacsonyabb szinten a pénteki záróértékekhez képest. Ennél jóval nagyobbat bukott az öt befektetési alap (SIF), mutatójuk a BET-FI a nap végére 18 ezer pontig esett vissza, ami 14 százalékos veszteséget takar.

A román tőzsde leglikvidebb papírjai ehhez hasonló mértékű vesztséget csak a Lehman Brothers bukásakor szenvedtek el, a mai eséssel az áprilisi csúcshoz képest már 50 százalékos mínuszban állnak.

Az energetikai szektorban érdekelt vállalatok mutatója a BET-NG 9,6 százalékot zuhant, a 25 legjelentősebb vállalat indexe a BET-XT 12 százalékot esett.

A nap győztese egyértelműen a nagyváradi UAMT alkatrészgyár és a bukaresti Zentiva gyógyszergyár papírjai voltak, melyek a nap végén 7,8 illetve 2,2 százalékos pluszban álltak.

A hónap eleje óta tartó korrekciók ellenére a BVB az előző év azonos időszakához képest még mindig jelentős, közel 130 százalékos pluszban áll.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet