BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Támogatással fejleszt Magyarországon a gyógyszermulti

A Teva 1,5 milliárd forint támogatást kap a gödöllői termelő és kutató-fejlesztő kapacitásbővítő beruházásához.

2010. május 24. hétfő, 10:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Másfél milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kap a Teva Gyógyszergyár Zrt. a gödöllői 65 millió eurós beruházásához a beruházás-ösztönzési célelőirányzatból.

A Gazdasági Közlönyben megjelent közlés szerint a támogatást a "Gödöllői Steril Center" termelő és kutató-fejlesztő kapacitásbővítő beruházásra kapja a gyógyszercég.

A Teva új gödöllői egységének alapkövét 2010. január 14-én tették le a Teva ottani gyártóbázisán. Az akkori tájékoztatás szerint a hat modulból álló új sterilközpont első üteme 2011-re, a teljes beruházás 2014 végére készül el. Közel 260 új munkahely jön létre.

Az első két modul kapacitása évi 30 millió egység lesz, pontosan a duplája a jelenlegi éves termelésnek. Az új gyártóbázisról főként onkológiai készítmények, szemcseppek, injekciók kerülnek majd a belföldi, az európai és az amerikai piacra.

A Teva vállalatcsoport a világ több mint 60 országában mintegy 38 ezer embert foglalkoztat. Magyarországon 1995 óta tevékenykedik és a gödöllői mellett Debrecenben is van gyártóbázisa.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet