BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elment az IMF, enyhül a szigor Romániában?

Engedett a szakszervezeti nyomásnak a román államfő.

2010. május 11. kedd, 14:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Traian Basescu román államfő áldását adta arra, hogy a pénzügyminisztérium és az adóhatóság vizsgálják meg annak lehetőségét, hogy a közalkalmazotti bérek az eredetileg tervezett 25 százalékos csökkentésére ne egy összegben, hanem lépcsőzetesen kerüljön sor-, állítják a szakszervezeti vezetők.

Basescu a mai találkozón kijelentette, lehetőséget lát arra is, hogy a bércsökkentést differenciáltan hajtsák végre, ami azt jelenti, hogy míg a közalkalmazottak béralapja ténylegesen 25 százalékkal csökkenne, egyes alkalmazottak fizetés nagyobb, míg mások jövedelme kisebb arányban csökkenne.

A tárgyaláson részt vevő szakszervezeti vezetők ugyanakkor azt is elérték, hogy a nyugdíjak a tervezett 15 százalék helyett mindössze 10-12 százalékkal csökkenjenek - állítják a helyi hírforrások.

Traian Basescu államfő a múlt héten jelentette be, hogy az egykulcsos adó és a forgalmi adó emelése helyett a közalkalmazotti béreket 25, a nyugdíjak és a munkanélküli-segélyek összegét 15 százalékkal csökkentik, továbbá a jelenlegi 705 lejről a magánszférában is alkalmazott 600 lejre csökkentik a közalkalmazotti minimálbért.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet