Traian Basescu román államfő áldását adta arra, hogy a pénzügyminisztérium és az adóhatóság vizsgálják meg annak lehetőségét, hogy a közalkalmazotti bérek az eredetileg tervezett 25 százalékos csökkentésére ne egy összegben, hanem lépcsőzetesen kerüljön sor-, állítják a szakszervezeti vezetők.
Basescu a mai találkozón kijelentette, lehetőséget lát arra is, hogy a bércsökkentést differenciáltan hajtsák végre, ami azt jelenti, hogy míg a közalkalmazottak béralapja ténylegesen 25 százalékkal csökkenne, egyes alkalmazottak fizetés nagyobb, míg mások jövedelme kisebb arányban csökkenne.
A tárgyaláson részt vevő szakszervezeti vezetők ugyanakkor azt is elérték, hogy a nyugdíjak a tervezett 15 százalék helyett mindössze 10-12 százalékkal csökkenjenek - állítják a helyi hírforrások.
Traian Basescu államfő a múlt héten jelentette be, hogy az egykulcsos adó és a forgalmi adó emelése helyett a közalkalmazotti béreket 25, a nyugdíjak és a munkanélküli-segélyek összegét 15 százalékkal csökkentik, továbbá a jelenlegi 705 lejről a magánszférában is alkalmazott 600 lejre csökkentik a közalkalmazotti minimálbért.
