BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztrák cég nyit új bázist Magyarországon

Az osztrák családi szállítmányozási, logisztikai vállalkozás, a Gebrüder Weiss tovább terjeszkedik Magyarországon, a cég ugyanis az év végén vagy a jövő év elején Mosonmagyaróváron kialakítja ötödik magyarországi raktárbázisát és telephelyét - jelentette be Thomas Schauer, az Gebrüder Weiss Kft. ügyvezető igazgatója.

2010. május 10. hétfő, 09:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapunk azon kérdésére, hogy ez mekkora beruházást jelent, Heinz Senger-Weiss, a konszern igazgatóságának tagja azt válaszolta: egy logisztikai ügyfél számára fogják kialakítani a bázist, de azt még nem döntötték el, hogy bérelnek-e egy ingatlant vagy saját maguk építik fel az objektumot, ezért az invesztíció mértékét egyelőre nehéz lenne megmondani.

Az bizonyos, hogy a beruházás révén 10-12 százalékkal gyarapszik majd a 218 fős dolgozói létszám.

Heinz Senger-Weiss szerint a cég magyarországi leányvállalatát sem hagyta érintetlenül a gazdasági válság, a konszernhez hasonló mértékű, 15 százalékos bevételcsökkenést könyvelhettek el tavaly, 8,7 milliárd forintos forgalmat értek, el csaknem 750 ezer küldemény továbbításával.

A vállalkozás a válság ellenére sem hajtott végre extra létszámleépítést, a költségcsökkentés érdekében a néhány eltávozott munkavállaló helyét nem töltötték be és a bérelt munkavállalóktól megváltak.

A cég hazai forgalmában nagyobb súllyal szerepel az export, mint a környező országok leányvállalatai esetében, ám ez az azzal magyarázható, hogy több cég - kihasználva az ország központi elhelyezkedését - ide telepítette központját.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet