Lapunk azon kérdésére, hogy ez mekkora beruházást jelent, Heinz Senger-Weiss, a konszern igazgatóságának tagja azt válaszolta: egy logisztikai ügyfél számára fogják kialakítani a bázist, de azt még nem döntötték el, hogy bérelnek-e egy ingatlant vagy saját maguk építik fel az objektumot, ezért az invesztíció mértékét egyelőre nehéz lenne megmondani.
Az bizonyos, hogy a beruházás révén 10-12 százalékkal gyarapszik majd a 218 fős dolgozói létszám.
Heinz Senger-Weiss szerint a cég magyarországi leányvállalatát sem hagyta érintetlenül a gazdasági válság, a konszernhez hasonló mértékű, 15 százalékos bevételcsökkenést könyvelhettek el tavaly, 8,7 milliárd forintos forgalmat értek, el csaknem 750 ezer küldemény továbbításával.
A vállalkozás a válság ellenére sem hajtott végre extra létszámleépítést, a költségcsökkentés érdekében a néhány eltávozott munkavállaló helyét nem töltötték be és a bérelt munkavállalóktól megváltak.
A cég hazai forgalmában nagyobb súllyal szerepel az export, mint a környező országok leányvállalatai esetében, ám ez az azzal magyarázható, hogy több cég - kihasználva az ország központi elhelyezkedését - ide telepítette központját.
