BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közszférával fizettetik meg a hiányt Romániában

Június elsejétől 25 százalékkal csökkennek a közalkalmazotti bérek és 15 százalékkal kevesebb lesz a munkanélküli segély, illetve a nyugdíj is - jelentette ki Traian Basescu román államfő csütörtökön.

2010. május 6. csütörtök, 17:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az IMF delegációjával folytatott beszélgetés után tartott rendkívüli sajtótájékoztatón Románia első embere azt is leszögezte: az egykulcsos adó és az áfa marad a jelenlegi 16 illetve 19 százalékos szinten. Az államfő ugyanakkor beismerte, hogy az IMF küldöttsége azt kérte, hogy az áfát 24 százalékra az egykulcsos adót pedig 20 százalékra emeljék, a közalkalmazotti béreket pedig 20 százalékkal csökkentették volna.

Az adóemelések helyett inkább a megtakarításra összpontosítunk, a megszorító intézkedéseket azonban haladéktalanul életbe kell léptetni ahhoz, hogy a 6-8 százalékos költségvetési hiány tartani lehessen - fogalmazott Basescu.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet