BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jött be a román roncsprogram

A roncsprogram ellenére sem tért magához a romániai autópiac, bár a visszaesés kissé mérséklődni látszik.

2010. április 19. hétfő, 18:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Márciusban mindössze 9400 személyautót értékesítettek Romániában, 30 százalékkal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában - derül ki a romániai autógyártók és forgalmazók szövetségének (APIA) ma kiadott jelentéséből. A negyedéves adatok még súlyosabb veszteségről tanúskodnak, a három hónap alatt értékesített valamivel több mint 16,6 ezer gépkocsi 44 százalékkal kevesebb az előző év azonos időszakában eladott autók számánál.

A februárban újraindított roncsprogram sem segítetett az autókereskedőkön, mert bár a használtautókat tömegével adják le a roncstelepeken, új autó vásárlására kevesen vállalkoznak, a roncsért kapott értékjegyeket inkább értékén alul továbbadják. A március végéig kiállított mintegy 52 ezer értékjeggyel mindössze 9500 új autót vásároltak amihez 28 ezret kupont használtak fel.

Az idén újraindított romániai roncsprogram keretében bárki korlátlan számú öreg autót adhat le az e célra kijelölt 240 roncstelepen, ahol gépkocsinként 3800 lejes (közel 950 euró) értékutalványt kap cserébe. Új autó vásárlásakor legfeljebb három kupon váltható be, de mivel az értékjegyek nem névre szólnak, ezek akár tovább is adhatók. A roncsprogrammal kapcsolatos visszaélésekről szóló tudósításunkat itt olvashatja.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet