Az építtető visszalépésére egyelőre nem adott semmiféle magyarázatot, a vállalt azonban hangsúlyozta, hogy a szerződés szerint a dokumentumok aláírásától számított 90 napon belül minden következmény nélkül megtehetik ezt. Radu Berceanu közlekedési miniszter újságírói kérdésekre is mindössze annyit mondott, várhatóan április 19.-én sajtótájékoztatót tartanak ez ügyben.
A román sajtó - meg nem nevezett minisztériumi forrásokra hivatkozva - ugyanakkor tudni véli, hogy a hátraarc oka az, hogy az Aktor-Vinci vállalat két év haladékot kért a munkálatok elkezdésére mivel nem sikerült elegendő anyagi forrást találni az építkezésre. Emellett a cég az anyagi feltételeken is változtatni szeretett volna, mint mondták a pályázatot még a válság kirobbanása előtt írták ki, azokon az árakon ma már nem lehet az autópályát megépíteni.
Pedig a Comarnic-Brassó autópálya kivitelezésére csaknem 26 millió euró jutott kilométerenként, ami román pályát az unió legdrágábban épülő sztrádájává tette volna. Erre jött volna rá még a társulásnak fizetendő üzemeltetési és finanszírozással kapcsolatos díj, évi 180 millió euró.A Brassót Cormanic-kal összekötő autópálya építéséről -a pályázat kiírása után közel két évvel - január 18-án írt alá koncessziós szerződést a román állam és a Vinci-Aktor.
A megállapodás szerint az 55 kilométeres sztrádát 1,9 milliárd euróból építette volna meg a francia-görög konzorcium, amit 30 évre kaptak volna haszonbérbe. A szerződés szerint a pálya üzemeltetését összesen 4,8 milliárd euróval támogatatta volna Bukarest.
